W nocy 27 stycznia bieżącego roku doszło do rozległego pożaru w jednej z hal magazynowych, położonych przy ulicy Piotra Skargi w Rudzie Śląskiej. Wnętrze hali wypełniały urządzenia chłodnicze, które stały się ofiarą ognia. W trakcie operacji gaszenia wybuchu, nastąpiło zawalenie dachu obiektu. Na miejsce zdarzenia skierowano pięć zastępów straży pożarnej. Mimo dramatycznych okoliczności, nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Hala magazynowa w Rudzie Śląskiej, pełna urządzeń chłodniczych, stanęła w ogniu. O przerażającym zdarzeniu Centrala Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej została powiadomiona o godzinie 00:20.

– Na miejsce natychmiastowo skierowano pięć zastępów strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ruda Śląska oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Ruda Śląska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień zajął całą halę magazynową o rozmiarach około 70×20 metrów oraz wysokości 3 metry. W celu ugaszenia płomieni, strażacy skierowali na palący się budynek pięć prądów wodnych – przekazał starszy kapitan Maciej Małczak, pełniący funkcję oficera prasowego KM PSP w Rudzie Śląskiej.