Po okresie oczekiwania na potwierdzenie spekulacji, Waldemar Socha zdecydował się na oficjalne ogłoszenie, że będzie się ponownie starał o fotel prezydenta miasta Żory.

Inni burmistrzowie sąsiadujących miejscowości już jakiś czas temu oficjalnie ogłosili swoje decyzje o kandydowaniu w tegorocznych wyborach na prezydentów miast. Tymczasem, informacja o aspiracjach Waldemara Sochy, obecnego prezydenta Żor, musiała poczekać na swoją kolejkę.

O przygotowaniu do walki o reelekcję poinformował sam zainteresowany. „Tak, potwierdzam, że będę kandydował w najbliższych wyborach” – powiedział prezydent Socha, który pełni funkcję prezydenta Żor od blisko 26 lat. Ale jak zamierza przyciągnąć głosy mieszkańców?

„Nie jestem świeżo upieczonym kandydatem. Od 25 lat pełnię rolę Prezydenta Miasta Żory. W związku z tym, sądzę, że podczas zbliżających się wyborów samorządowych, żorzanie będą oceniać mnie przede wszystkim przez pryzmat lat spędzonych na zarządzaniu Miastem i obserwując jak Żory rozwijały się pod moim kierownictwem” – zaznacza Socha.

A jakie plany inwestycyjne ma obecny prezydent? Nie ujawnia on szczegółów, ale wiadomo już, że chce skupić się na dwóch dużych projektach. „Niełatwo jest mówić o wszystkich planach i pomysłach. Głównie chciałbym w najbliższym czasie kontynuować dwa duże projekty, które są zaplanowane do realizacji w naszym mieście” – mówi prezydent Żor.