Urząd Miejski w Łaziskach Górnych poinformował na swoich stronach w mediach społecznościowych o oficjalnym otwarciu nowego, pełnowymiarowego boiska sportowego z sztuczną nawierzchnią. Ta nowa struktura sportowa jest kolejną atrakcją dla mieszkańców miasta, zwłaszcza dla lokalnych sportowców, którzy teraz mają więcej możliwości do trenowania i rozwijania swoich umiejętności.

Inwestycja w nowe boisko oszacowana została na kwotę 9.045.438,00 zł. Projekt, dotyczący rozbudowy miejskiego stadionu przy ulicy Sportowej, zyskał finansowe wsparcie z programu Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, edycja I. Dofinansowanie wyniosło 7.105.437,65 zł, co stanowi znaczną część całkowitej wartości projektu.

Otwarcie nowego obiektu sportowego było uroczystym wydarzeniem, podczas którego wstęgę przecięli ważni goście. Do osób, które miały ten zaszczyt, należeli burmistrz Aleksander Wyra oraz Joanna Pasierbek-Konieczny, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR), która teraz pełni funkcję wójta gminy Wyry. To właśnie za jej kadencji boisko zostało wybudowane i oddane do użytku publicznego. W ceremonii uczestniczył również nowo mianowany dyrektor MOSiR-u, Łukasz Stencel.