OSP z Łazisk Górnych znalazła się w gronie laureatów piątej edycji inicjatywy pod nazwą „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Inicjatorem tego programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., które udzieliły jednostce wsparcia finansowego. Pozyskane środki, wynoszące 19 500 złotych, przeznaczone zostały na zakup niezbędnego sprzętu do działań ratowniczych. Nowo nabyte wyposażenie pomoże strażakom radzić sobie z nowymi typami zagrożeń.

Dofinansowanie pozwoliło na zakup szerokiego asortymentu sprzętu niezbędnego do działań ratowniczych. W skład zakupionego wyposażenia wchodzi zestaw asekuracyjny służący do działań na wysokościach, detektor prądu przemiennego oraz komplet narzędzi dielektrycznych, w tym bosak i nożyce. Ponadto jednostka straży pożarnej nabyła rękawice i buty elektroizolacyjne, akumulatorową latarkę przenośną oraz pilarkę do drewna.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych podkreśla, że nowo nabyty sprzęt znacznie zwiększy bezpieczeństwo prowadzonych działań, szczególnie gdy chodzi o interwencje związane z urządzeniami i instalacjami elektrycznymi. To kluczowe w dobie rosnącej liczby instalacji fotowoltaicznych oraz samochodów z napędem elektrycznym na naszych drogach. Nowe wyposażenie przyczyni się więc do poprawy efektywności działań strażaków, co wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo zarówno samych strażaków, jak i mieszkańców gminy Godów.